Members
Results
By-Laws
Homepage

Results

Ft Worth Stock Show & Rodeo
January 27-28, 2018
Judge: Todd Wise
Finewools Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1 1 Talyn Eaton Mark Tillman Junction
2 Leighton Lawhon Pat Jackson Christoval
3 Brittley Bowers Kade Burrows Fredericksburg
Class 2 1 Regan Smithwick Smithwick Club Lambs Miles Champion
2 Storm Skelton Smithwick Club Lambs Miles Reserve Champion
3 Ryli Ruffin Hartmann & Ruffin Mason
Class 3 1 Ryli Ruffin Hartmann & Ruffin Mason
2 Annie Reinke Mark Tillman Junction
3 Brenna Knight Chandler Club Lambs Ozona

 

 

Finewool Crosses
Class 1 1 Peyton Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles Reserve Champion
2 Morgan Hollingsworth Horwood Show Lambs Sterling City
3 Peyton Crenwelge Long Club Lambs Sterling City
Class 2 1 Tara Glasscock Smithwick Club Lambs Miles Champion
2 Peyton Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles
3 Logan Jackson Smithwick Club Lambs Miles
Class 3 1 Brantly Hoover Smithwick Club Lambs Miles
2 Cydney Newsom Sanders Show Lambs Harper
3 Hudson Franklin Justin & Bridgette Jonas Christoval
 

 

 

Southdowns
Class 1 3 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg
4 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg
5 Kylee Gregory Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 2 2 Peyton Crenwelge Jennings Show Lambs Fredonia Reserve Champion
3 Regan Smithwick Smithwick Club Lambs Miles
5 Macy Morris Jennings Show Lambs Fredonia
Class 3 1 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg
2 Madellyne Adams Flanagan Southdowns Ballinger
3 Emily Brite Jennings Show Lambs Fredonia
Dorpers
Class 1 1 Lainey Bone Roeder Ranch Fredericksburg Reserve Champion
2 Sydney Thedford Kelly Haira Sheep Lipan
4 Brylie Roeder Roeder Ranch Fredericksburg
Class 2 1 Kendall Bone Feed My Sheep Co. Sonora
3 Kaiton Williams Evans Livestock Lampasas
4 Blake Meyer Kelly Hair Sheep Lipan
Class 3 1 McKenna McLaughlin Kelly Hair Sheep Lipan Champion
2 Lainey Bone Feed My Sheep Co. Sonora
3 Ross Sylvester Kelly Hair Sheep Lipan
 

 

 

Medium Wool
Class 1 2 Peyton Crenwelge Crenwelge & Goldman Comfort
3 Kylee Gregory Ramsey Sheep Co.  Navasota
7 Costin Allison Neff Livestock San Angelo
Class 2 2 Madellyne Adams Newsom Livestock  Olton
4 Peyton Crenwelge Crenwelge & Goldman Comfort
6 Riley Greiten Benson/Chabot Club Lambs Stephenville
Class 3 3 Peyton Crenwelge Crenwelge & Goldman Comfort
5 Madison Fea Neff Livestock San Angelo
class 4 3 Brantley Hoover Farrow Hampshires Midland
6 Preston Isom Jimmy Strube Club Lambs Garden City
7 McKinley Clem Rockin C Farms Tahoka
Class 5 7 Cydney Newsom Newsom Livestock Olton
9 Abbey Currie Blue Ribbon Club Lambs Cleveland

 

2017 RESULTS
2016 RESULTS
2015 RESULTS
PREVIOUS RESULTS