Members
Results
By-Laws
Homepage

Results


2015
Judge - Brian Reilly
Southdowns Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1 1 Trey Harbour Mike & Connie Harbour Gatesville
2 Hayden Hurst Mike & Connie Harbour Gatesville
3 Costin Allison Mike & Connie Harbour Gatesville
4 Kayla Feller Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
5 Skylar Brown Bone & West Downs Bryan
         
Class 2 1 Tristan Harbour Mike & Connie Harbour Gatesville
3 Jordan Rankin Mike & Connie Harbour Gatesville
4 Kaitlin Chabot SpruillFarms Stephenville
         
Class 3 1 Regan Smithwick Brady & Eaton Club Lambs Abilene
2 Mason Hutto Brady & Eaton Club Lambs Abilene
3 Kennedy  Byler Gibbs & Byler Ballinger
4 Tanner Owne Jennings Show Lambs Fredonia/Brownfield  
5 Hudson Lee Robert Ashley Medina
         
Class 4 1 Carson Millican Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
2 Emma Brady Brady & Eaton Club Lambs Abilene
3 Kathryn Klumb Robert Ashley Medina
4 Julia Green Brady & Eaton Club Lambs Abilene
5 Caleb Cowan Bone & West Downs Bryan
           
Class 5 1 Steeley Blanek Jennings Show Lambs Fredonia/Brownfield  
2 Chase Maddox Gibbs & Byler Ballinger
3 Ryli Ruffin Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
4 Paige Williams Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
5 Trenton Clark Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
           
Class 6 1 Kyle Ramsey Kevin & Susan Fritz Fredericksburg Champion
2 Jadan butler Kevin & Susan Fritz Fredericksburg Res. Champion
3 Kendall Bone Bone & West Downs Bryan
4 Reed Sultemeier Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
5 Marti Lumpkins Jennings Show Lambs Fredonia/Brownfield  
 

 

 

Finewool  Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1 1 Bailey Hooten Horwood Show Lambs Sterling City
2 Haley Jacobs Davidson & McPhaul Big Lake
3 Lyla Nervig Long Club Lambs Sterling City
4 Robert Furlong Long Club Lambs Sterling City
5 Haylee Triplitt Michael & Jennifer Short Voss
         
Class 2 1 Tres Davidson Long Club Lambs Sterling City
2 Caleb Kott Davidson & McPhaul Big Lake
3 Kyndal Edwards Brady Hyde Rock Springs
5 Kendall Bannowsky Kenneth Bannowsky Menard
6 Emrick Wilson Dudensing Club Lambs Somerville
         
Class 3 1 Slone Stultz Strube Livestock Wall
2 Sarita Short Michael & Jennifer Short Voss
3 Lloyd Keel Larry Book Livestock Vancourt
4 Bailee Sanchez Rainey Club Lambs Andrews
5 Baylan Fisher B & B Renfroe Club Lambs Ozona
           
Class 4 1 Jacob Geistweidt Brady Hyde Rocksprings Champion
2 Madison Peterson Long Club Lambs Sterling City
4 Kathryn Cunningham Billy Reagor Ozona
5 Colton Little Little Club Lambs Ballinger
6 Brock Bouldin Kyle & Julie Smithwick Miles
           
Class 5 1 Mason Fuchs Strube Livestock Wall Res. Champion
2 Braxton Butler B & B Renfroe Club Lambs Ozona
3 Morgan Mathis Jennings Show Lambs Fredonia
4 Emilee Sanderson Fred Chandler Ozona
5 Megan Eckhardt Kyle & Julie Smithwick Miles
 

 

 

Finewool Crosses  Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1 1 Emily Green Kyle & Julie Smithwick Miles
2 Benjamin Flanagan Kyle & Julie Smithwick Miles
4 Brenna Hale Long Club Lambs Sterling City
6 Rodalyn Dunham Hill Country Club Lambs Boerne
7 Jaclyn Beaty Kyle & Julie Smithwick Miles
         
Class 2 1 Tristan Himes Horwood Show Lambs Sterling City
2 Hadley Stultz Stultz Sheep Company Menard
3 Bryton Stewart B & B Renfroe Club Lambs Ozona
4 Macy Lange Strube Livestock Wall
5 Temple Hamlin Davidson McPhaul Big Lake
         
Class 3 1 Blake Warren Triple S Club Lambs Menard
2 Rachel Rathmell Kyle & Julie Smithwick Miles
3 Kristen Kuehler B & B Renfroe Club Lambs Ozona
4 Shane Flanagan Kyle & Julie Smithwick Miles
5 Jacob Ray Logan & Jenny Bett Newsom Olton
         
Class 4 1 Mahaley Long Long Club Lambs Sterling City
2 Ty Halfmann Neff Livestock San Angelo
3 Kristen Allen Strube Livestock Wall
4 Rusty Fischer Charlie Palmer Clyde
5 Kali Price Hardrock Club Lambs Bracketville
           
Class 5 1 Stran Stultz B & B Club Lambs Ozona Champion
2 Cassidy Fitting Justin Jonas Christoval
3 Rylee Owen Kyle & Julie Smithwick Miles
4 Garrett Hollingsworth Stultz Sheep Company Menard
5 Brittany Sanders Brady Hyde Rocksprings
         
Class 6 1 Cade Thomas Thomas Livestock San Angelo
2 Hannah Whittig Kyle & Julie Smithwick Miles
3 Tatum Christie Donald Smith Colorado City
4 Joshua Cronin Larry Book Livestock Vancourt
5 Blake Jonas Justin Jonas Christoval
           
Class 7 1 Cameron Crenwelge Long Club Lambs Sterling City Res. Champion
2 Rachel Gibbs Cook Club Lambs Ballinger
3 Macie Lumpkins Kyle & Julie Smithwick Miles
5 Clinton Drennan Cook Club Lambs Ballinger
6 Tallis Butler Stultz Sheep Company Menard
 

 

 

Medium Wool  Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1 1 Carley Smith Rockin' C Farms Tahoka
2 Lindsey Trent Rockin' C Farms Tahoka
7 Calyton Reinisch Gillis Club Lambs Harrold
         
Class 2 2 Austin Trent Cantrell Club Lambs Chico
3 Wil Anderson Miller Hampshires Seagraves
4 Sadie Bow Maulsby Club Lambs China Springs
         
Class 3 1 Aspen Martin Neff Livestock San Angelo
2 Kreed Orum Lanier Farms Seminole
6 Taylor Perryman Lanier Farms Seminole
         
Class 4 4 William Peters Meiwes Club Lambs Earth
5 Tara Glasscock Glasscock Club Lambs Zephyr
6 Mayce Herrington Savage Club Lambs Ralls
         
Class 5 5 Kara Harris On Target Show Lambs Ralls
6 Clay Cleavinger Logan & Jenny Bett Newsom Olton
7 Dalton York Farrow Hampshires Midland
         
Class 6  1 Dalton Savanich David & Carolyn Savanich Blanco
4 Lukas Grantham Double L Club Lambs Manvel
5 Jared Johnson Rockin' C Farms Tahoka
         
Class 7 2 Ty Taylor Farrow Hampshires Midland
4 Kaleigh Lawson Franklin Show Lambs Shallowater
5 Bristen Behrens TAMU Show Lambs College Station
         
Class 8 1 Landon Helton Herod Club Lambs Gustine
5 Mckinzee Scott Cody Livestock Bertram
9 Annie Gillispie Sherrill Club Lambs Levelland
         
Class 9 3 Taryn Cunningham Lanier Farms Seminole
7 Taylor Swinson Franklin Show Lambs Shallowater
8 Ashlee Jones 5 P Club Lambs Plainview
         
Class 10 1 Rachel Evenson Rockin' C Farms Tahoka
3 Avery Schiffner Cen Tex Club Lambs Zephyr
4 Davis Hutto Strube Livestock Wall
           
Class 11 1 Jordan Schroeder Morse Club Lambs Geronimo Champion
7 Landry Cunningham On Target Club Lambs Ralls
8 Chance Rushing Cen Tex Club Lambs Zephyr
         
Class 12 1 Kyley Gill Rockin' C Farms Tahoka
4 Bailey Johnson Rockin' C Farms Tahoka
5 Maleea Harper Savage Club Lambs Ralls
         
Class 13 2 Alec Winfrey Franklin Show Lambs Shallowater
4 Christen Harris Bar None Livestock Seminole
         
Class 14  2 Kenley Jones Morse Club Lambs Geronimo
5 Claire Hamlett Cen Tex Club Lambs Zephyr
6 Branson Fariss Jimmy Strube Club Lambs Garden City
         
Class 15 2 DeLaney McLean Brister Club Lambs Anson
4 Cameron Chesser Cen Tex Club Lambs Zephyr
5 Dana John Franklin Show Lambs Shallowater 

 

 

Houston
2015
Judge - Kelly Bruns

Finewools
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 8Sloan Stultz9 Ross Stultz Menard Reserve Champion
  2 Hannah Thompson Buel Clark Menard  
  3 Ryder Ross Long Club Lambs Sterling City  
  4 Rheanna Clemens Fred Chandler Ozona  
  5 Celeste Gonzales Kade Burrows Fredericksburg  
  6 Kaegan Edwards Long Club Lambs Sterling City  
  7 Cayley Price Horwood Show Lambs Sterling City  
  8 Tres Davidson Fred Chandler Ozona  
           
Class 2 1 Sarah Strube Brent Drennan Mason  
  2 Monaco Schmidt Jennings Show Lambs Fredonia  
  3 Tamra Kott Dickison-Barksdale Melvin  
  4 Bailee Sanchez Rainey Club Lambs Andrews  
  5 Avery Brooks Brent Drennan Mason  
  6 Ashley Byron Cordes & Noelke Club Lambs Mertzon  
  7 Leann Parker Jennings Show Lambs Fredonia  
  8 Sydny Helbert Kyle & Julie Smithwick Miles  
  9 Shane Flanagan Ross Stultz Menard  
           
Class 3 1 Mason Fuch Strube Livestock

Wall

Champion
  2 Kathryn Cunningham Billy Reagor Ozona  
  3 Dakota Farriss Strube Livestock Wall  
  4 Marisa Garcia Billy Reagor Ozona  
  5 Timothy Maldanado Fred Chandler Ozona  
  6 Marci Lumpkins Brent Drennan Mason  
  7 Cass Benson Ross Stultz Menard  
  8 Riley Pape B & B Renfroe Ozonz  
  9 Cole Levien Fred Chandler Ozona  
           
Finewool
Crosses
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Stran Stultz Ross Stultz Menard Champion
  2 Clayton Ramsey Hartmann & Ruffin Club Lambs Mason  
  3 Brett Wilson Fred Chandler Ozona  
  4 Jimmie Gee Ross Stultz Menard  
  5 Tyler Robertson Fred Chandler Ozona  
  6 Morgan Mathis Strube Livestock Wall  
  7 Brent Bouldin Kyle & Julie Smithwick Miles  
  9 Jordan Hart Donald Smith Colorado City  
  10 Raegan Smithwick Kyle & Julie Smithwick Miles  
           
Class 2 1 Rylee Owen Kyle & Julie Smithwick Miles  
  2 Ryli Ruffin Haratmann & Ruffin Club Lambs Mason  
  4 Rachel Rathmell Neff Livestock San Angelo  
  5 Cassidy Fitting Justin Jonas Christoval  
  6 Mason Hutto Strube Livestock Wall  
  7 Ty Halfmann Neff Livestock San Angelo  
  8 Kyle Parker Neff Livestock San Angelo  
  9 Cameron Chesser Donald Smith Colorado City  
  10 Mattie Cochran Neff Livestock San Angelo  
           
Class 3 2 Megan Eckhardt Triple S Club Lambs Menard  
  3 Kasie Vestal 3 K Club Lambs Harper  
  4 Blake Honas Justin Jonas Christoval  
  5 Emilee Sanderson Justin Jonas Christoval  
  6 Reese Richardson Hartmann & Ruffin Club Lambs Mason  
  7 Rachel Gibbs Kyle & Julie Smithwick Miles  
  8 Tanner Swinson Justin Jonas Christoval  
  9 Layton Skelton Kyle & Julie Smithwick Miles  
  10 Bailey Hooten Teddy Millican Robert Lee  
       

 

 

 
Southdowns
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Gracie Schubert Jennings Show Lambs Fredonia/Borwnfield  
  2 Avery Flanagan Flanagan Southdowns Ballinger  
  4 Trey Harbour Harbour Southdowns Gatesville  
  7 Madison Ainsley Robert Ashley Medina  
  8 McKenna McLaughin Troy Womack San Saba  
  9 Haley Wilkins Harbour Southdowns Gatesville  
  10 Paige Perryman Sammy Petty

Evant

 
  13 Austin Canatella West & Bone Southdowns Bryan  
  14 Kylee Edwards Corbee & Kimberly Wunderlick Spring Branch  
           
Class 2 1 Graci Phillips Bone & West Southdowns Bryan Champion
  2 Neil Loth Dan Vestal Fredericksburg  
  3 Tristan Harbour Harbour Southdowns Gatesville  
  4 Ryder Mata Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  5 Blake Warren Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  6 Jaxson Zimmerman Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  7 Britni Sanders Jennings Show Lambs Fredonia/Brownfield  
  8 Logan Bauer Tracy Womack San Saba  
  9 Barrett Hunt Jackie Behrens Brady  
           
Class 3 2 Costin Allison Harbour Southdowns Gatesville  
  3 Kyle Ramsey Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  5 Jamie Jones Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  7 Shayna Slone Sammy Petty Evant  
  9 Kaslyn Moczygemba Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  10 Marti Lumpkins Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  11 Aspen Eaton Jennings Show Lambs Fredonia/Brownfield  
  13 Genrti Phillips Bone & West Southdowns Bryan  
  14 Hayden Huff Jackie Behrens Brady  
       

 

 

 
Medium Wool
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class1 3 Isaac Marchantel Guy & Trey Glasscock Zephyr  
  6 Britney Connally Brister Club /Lambs Anson  
  7 Jade Caholl Savage Club Lambs Ralls  
  9 Kailey Keach Adam Lira Manvel  
  14 Colton Pouncy Brister Club Lambs Anson  
           
Class 2 5 Dawson Maultsby Craig Maultsby China Springs  
  7 Cassidy Hegi Franklin Show Lambs Shallowwater  
  8 Shaye Weber Jimmy Strube Garden City  
  9 Kyle Trejo Brister Club Lambs Anson  
  12 Alec Bailey Craig Maultsby China Springs  
           
Class 3 2 Preston Isom Josh Cody Bertram  
  3 Ashley Jones Bar None Livestock Seminole  
  4 James Price Jim Miller Seagraves  
  5 Trent Clark Texas A & M University College Station  
  9 Sadie Bow Craig Maultsby China Springs  
           
Class 4 3 Lukas Grantham Jim Miller Seagraves  
  4 Scarlett Brashear Lanier Farms Seminole  
  13 Carlye Winfrey Franklin Show Lambs Shallowater  
  15 Adriana Haws Haws Club Lambs Beeville  
  16 Elanna Merlino Boles Show Lambs Breckenridge  
           
Class 5 1 Sam Spradlin Jim Miller Seagraves  
  3 Brogen Johnson Rockin C' Farms Tahoka  
  8 Pasch Gibbs Franklin Show Lambs Shallowater  
  11 Katie Chabot Spruill Farms Stephenville  
  14 Reese Dunham Hill Country Show Lambs Boerne  
           
Class 6 6 Hannah Morris WW Club Lambs    
  7 Grant Gombert Jimmy Strube    
  10 Bailey Smith WW Club Lambs    
  14 Alexandria Foster Hill Top Acres Show Lambs    
           
Class 7 6 Kara Harris Jimmy Strube    
  7 Alec Winfrey Franklin Show Lambs    
           
Class 8 10 Remi Eklund Turner Livestock    
  11 Claire Hamlet Centex Club Lambs    
  12 Mackenley Ebner Hill Country Show Lambs    
  13 Darian Herrod Herrod Club Lambs    
           
 

 

 

Star of Texas
2015
Judge - Tom Strickland

Finewools
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Maci Lange Ashtyn Warren Menard  
  2 Shae Shodrock Hyde Club Lambs Rock Springs  
  3 Rheanna Klayman Fred Chsndler Ozona  
           
Class 2 1 Bailey Hooten B & B Renfroe Ozona Champion
  2 Garrett Richards Kyle & Julie Smithwick Miles Reserve Champion
  3 Slone Stultz Stultz Sheep Company Menard  
           
Class 3 1 Christian Harris Michael & Jennifer Short Voss  
  2 Will Sisco Sisco Club Lambs Sterling City  
  3 Ashtyn Warren Davidson & McPhaul Club Lambs Big Lske  
 

 

 

       
Finewool
Crosses
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Kalie Price Hard Rock Club Lambs Bracketville  
  2 Baylan Fisher Crenwelge & Goldman Comfort  
  3 Maci Herrington Kyle & Julie Smithwick Miles  
           
Class 2 1 Stran Stultz B & B Renfore Ozona Reserve Champion
  3 Taylor Gamble Fred Chandler Ozona  
  4 Kylee Oliver Pat Jackson Christoval  
           
Class 3 1 Aspen Martin Pat Jackson Christoval Champion
  3 Mallory Fuchs Strube Livestock San Angelo  
  4 Kirsten Allen B & B Renfroe Ozona  
           
Class 4 1 Baylee Lott Justin Jonas Christoval  
  2 Blake Jonas Justin Jonas Christoval  
  4 Lucas Martin Stultz Sheep Company Menard  
     

 

 

   
Southdowns
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Blake Warren Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  2 Callie Grigsby Dan Vestal Fredericksburg  
  4 Steely Blanek Jennings Show Lambs Fredonia/Brownfield  
           
Class 2 2 Reed Sultemeire Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  3 Aspen Eaton Brady & Eaton Club Lambs Abilene  
  4 Shane Flanagan Flanagan Southdowns Ballinger  
           
Class 3 1 Kyle Ramsey Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  2 Carson Millican Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
  3 Ramsey Zimmerman Kevin & Susan Fritz Fredericksburg  
     

 

 

   
Medium Wool
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 4 Amy Templeton Farrow Hampshires Midland  
           
Class 2 2 Sydney Thedford Spruill Farms Stephenville  
           
Class 3 4 Hadley Stultz Haws Club Lambs Beeville  
  5 Ashlyn Willhite 5 P Club Lambs Plainview  
           
Class 6 1 Sierra Martin Double W Club Lambs Early Champion
  4 Brennan Garner Turner Show Stock Van Alytyn  
  5 Madison Lynch Centex Club Lambs Zephyr  
           
Class 7 4 Rodney Dunham Hill Country Show Lambs Boerne  
           
Class 8 1 Tyler Swison Franklin Show Lambs Shallowater  
  3 Garrett Phillips Miller Hampshires Seagraves  
  5 Brantley Hoover Savage Club Lambs Ralls  

 

 

 

San Angelo
Febraury 13 - March 1, 2015
Finewools
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1
1
Claire Bean Fred Chandler Ozona
 
2
Talyn Eaton Brady Hyde Rocksprings
 
3
Brantley Hoover Lonnie Horwood Sterling City
 
4
Macy Lange Doug & Michelle Little Ballinger
 
5
Hannah McCulloch Pat Jackson Christoval
 
6
Cydney Newsom Brady Hyde Rocksprings
 
7
Brandon Stevens David Whitworth Junction
 
8
Makaela Kolarik Lonnie Horwood Sterling City
 
9
Bailee Sanchez Gary & Linda Rainey Andrews
 
10
Will Sisco Lonnie Horwood Sterling City  
 

 

 

 
Class 2
1
Mahaley Long
Long Club Lambs
Sterling City
 
 
2
Brenna Hale
Lonnnie Howard
Sterling City
 
 
3
LeAnn Parker
Brent Drennan
Mason
 
4
Wyatt Sisco
Fred Chandler
Ozona
 
5
Mattie Cochran
Kyle & Julie Smithwick
Miles
 
6
Maleea Harper
Fred Chandler
Ozona
 
7
Tres Davidson
Davidson & McPaul
Big Lake
 
8
Trace Justiss
Michael & Jennifer Short
Voss
 
9
Wesley Spaeth
Lyle Spaeth
Harper
 
10
Trey Bates
Fred Chandler
Ozona
 
 

 

 

Class 3
1
Stran Stultz
Ross Stultz
Menard
 
2
Coby McConagill
Kyle & Julie Smithwick
Miles
 
3
Brenden Sisco
Trey & Jennifer Sisco
Sterling City
 
4
Sloan Stultz
Ross Stultz
Menard
 
5
Caleb Kott
Brady Hyde
Rocksprings
 
6
Sloan Stultz
Ross Stultz
Menard
 
7
Claire Bean
Fred Chandler
Ozona
 
8
Sarita Short
Michael & Jennifer Short
Voss
 
9
Tristan Himes
Lonnie Horwood
Sterling City
 
10
Hayley Bates
Ross Stultz
Menard
 
   

 


     
Class 4
1 Stran Stultz Strube Livestock
Wall
Champion
  2 Tres Davidson Fred Chandler
Ozona
Reserve Champion
  3 Mason Fuch Strube Livestock Wall  
  4 Regan Smithwick Kyle & Julie Smithwick Miles  
  5 David Barksdale Fred Chandler Ozona  
  6 Cameron Crenwelge Fred Chandler Ozona  
  7 Cade Thomas Strube Livestock Wall  
  8 Kassie Vestal Fred Chandler Ozona  
  9 Rylie Pape Ross Stultz Menard  
  10 Halee Sanderson Fred Chandler Ozona  
   

 

 

     
Finewool Cross
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1
1
Mahaley Long Richard Long
Sterling City
 
2
Mason Hutto Strube Livestock Wall
 
3
Hayley Bates Kyle & Julie Smithwick Miles
 
4
Jason Price David Price Bracketville
 
5
Tres Davidson Davidson & McPhaul Big Lake
 
6
Mickee Shealea Davidson & McPhaul Big Lake
 
7
Reagan Hamlin Long Club Lambs Sterling City
 
8
Bryce Hamlin Richey/Ramey Club Lambs Big Spring
 
9
Dillon Wunderlich Kyle & Julie Smithwick Miles
 
10
Rheanna Kleman Triple S Club Lambs Menard  
 

 

 

     
Class 2
1
Tristan Himes Lonnie Horwood Sterling City
 
2
Mahaley Long Long Club Lambs Sterling City
 
3
Kylee Brown Justin Jonas Christoval
 
4
Cassidy Fitting Kyle & Julie Smithwick Miles
 
5
Carson Millican Robin Swinnea Marlin
 
6
Cassidy Fitting Kyle & Julie Smithwick Miles
 
7
Tristan Himes Lonnie Horwood Sterling City
 
8
Rachel Gibbs Kyle & Julie Smithwick Miles
 
9
Rachel Rathmell Todd & Chance Neff San Angelo
 
10
Rylee Owen Robert Ashley Medina  
 

 

 

Class 3
1
Stran Stultz Ross Stultz Menard
Reserve Champion
 
2
Aspen Eaton Strube Livestock Wall  
 
3
Sarita Short Kyle & Julie Smithwick Miles
 
4
James Cochran Kyle & Julie Smithwick Miles
 
5
Peyton Crenwelge Kyle & Julie Smithwick Miles
 
6
Leyton Skelton Kyle & Julie Smithwick Miles
 
7
Blake Warren Strube Livestock Wall
 
8
Brenna Hale Long Club Lambs Sterling City
 
9
Macee Lumpkins Jason Jacoby Melvin
 
10
Sarita Short Michael & Jennifer Short Voss  

 

 

         
Class 4
1 Mason Fuch Strube Livestock Wall
Champion
  2 Rylee Owen Stultz Sheep Company Menard  
  3 Delaney McLean Pat Jackson Christoval  
  4 Taylor Swinson Justin Jonas Christoval  
  5 Brantly Hoover David Pinkerton Plainview  
  6 Jett Byler Kyle & Julie Smithwick Miles  
  7 Sierra Martin Strube Livestock Wall  
  8 Morgan Hollingsworth Ross Stultz Menard  
  9 Costin Allison Fred Chandler Ozona  
  10 Emile Sanderson Neff Livestock San Angelo  
     

 

 

   
Southdown
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1
1
Carson Millican Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
 
2
Andee Nored Chris Cantrell Chico
 
3
Trey Harbour Harbour Livestock Gatesville
 
4
Kasie Vestal Robert Ashley Medina
 
5
Ranzey Zimmerman Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
 
6
Ryder Mata Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
 
7
Jeyson Price Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
 
8
Kendall Bone Bone & West Bryan
 
9
Paige Williams Kevin & Susan Fritz Fredericksburg
 
10
Connor Pence Jennings Show Lambs Fredonia  
 

 

 

Class 2
1
Tristan Harbour
Harbour Livestock
Gatesville
 
 
2
Marti Lumpkins
Timothy Dartez
Fredericksburg
 
 
3
Dalton York
Harbour Livestock
Gatesville
 
4
Gentri Phillips
Jennings Show Lambs
Fredonia
 
5
Tamra Kott
Kevin & Susan Fritz
Fredericksburg
 
6
Ramsey Zimmerman
Kevin & Susan Fritz
Fredericksburg
 
7
Brylie Roeder
Timothy Dartez
Fredericksburg
 
8
Steeley Blanek
Jennings Show Lambs
Fredonia
 
9
Hayden Stultz
Adam Lira
Manvel
 
10
Jaxson Zimmerman
Kevin & Susan Fritz
Fredericksburg
 
 

 

 

Class 3
1
Cameron Crenwelge
Jennings Show Lambs
Fredonia
Champion
 
2
Kyle Ramsey
Kevin & Susan Fritz
Fredericksburg
Reserve Champion
 
3
Baylee Lott
Bone & West
Bryan
 
4
Graci Phillips
Bone & West
Bryan
 
5
Reed Sultemeier
Kevin & Susan Fritz
Fredericksburg
 
6
Cassi Fitting
Mike Jonas
New Braunfels
 
7
Cassi Fitting
Joel Flowers
Meadow
 
8
Neil Loth
Elroy Jonas
New Braunfels
 
 
9
Delaney McLean
Jennings Show Lambs
Fredonia
 
10
Caitlin Williams
Jennings Show Lambs
Fredonia
   

 

 

     
Hair Sheep
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1
1
Aspen Martin
Wild Cat Ranch
Sterling City
 
2
Baylee Lott
Preston Faris
Sonora
 
3
Courtney Flach
Brad Roeder
Fredericksburg
 
4
Jamie Sanchez
Hill Ranch Dorpers
Del Rio
 
5
Savanna Kostantenaco
Preston Faris
Sonora
 
 
6
Bralei Lusty
Lewis Dorpers
Richland Springs
 
 
7
Hailey Riley
Evans Livestock
Lampasas
 
 
8
Brylie Roeder
Brad Roeder
Fredericksburg
 
9
Lexie Lecroy
Gerald McKee
Richland Springs
 
 
10
Adrienne Benson
Lewis Dorpers
Richland Springs
 
 

 

 

   
Class 2
1
Kendall Bone
Preston Faris
Sonora
Champion
 
2
Sterling Scott
Brad Roeder
Fredericksburg
Reserve Champion
 
3
Aspen Martin
Brad Roeder
Fredericksburg
 
 
4
Makenna Lain
Mike Kelly
Eastland
 
5
Preston Crenwelge
Cherry Mountain Dorpers
Fredericksburg
 
6
Jamie Sanchez
Hill Ranch Dorpers
Del Rio
 
 
7
Hannah McKee
Wildcat Ranch
Sterling City
 
 
8
Shaiden Justice  
Mike Kelly
Eastland
 
 
9
Justin Spenrath
Brad Roeder
Fredericksburg
 
10
Jim Crowder
Wildcat Ranch
Sterling City
 
 

 

 

 
Medium Wool
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1
1
Ericka Thomas
Larry Book
Van Court
 
2
Talyn Eaton
Boles Show Lambs
Breckenridge
 
3
Parker Herrington
Lanier Farms
Seminole
 
4
Cody Corcoran
CenTex Farm
Zephyr
 
5
Dalton York
YM Club Lambs
Bandera
 
 
6
Reece Redden
Meiwes Club Lambs
Earth
 
7
Chyan Miller
James Dixon
Lampasas
 
 
8
Cydney Newsom
Flanagan Southdowns
San Angelo
 
 
9
Tyler Hill
Hill Ranch Dorpers
Del Rio
 
 
10
Dalton York
Coby Farrow
Midland
 
   

 

 

     
Class 2
1
Brantley Hoover
Josh Cody
Bertram
 
2
Gracie Smith
Jim Miller
Seagraves
 
3
Bo Garcia
Jimmy Strube
Garden City
 
4
Taylor Swinson
Wade Franklin
Shallowater
 
5
Cydney Newsom
Brady Hyde
Rocksprings
 
6
Reagan Smithwick
Kyle & Julie Smithwick
Miles
 
 
7
Rachel Rathmell
Glasscock Club Lambs
Zephyr
 
 
8
Rodney Dunham
Hill Country Show Lambs
Boerne
 
 
9
Mackenna Long
Farrow Hampshires
Midland
 
 
10
Tara Glasscock
Glasscock Club Lambs
Zephyr
 
 

 

 

 
Class 3
1
Jordan Schroeder
Lanier Farms
Seagraves
 
2
Baylee Owen
Brister Club Lambs
Anson
 
3
Taylor Swinson
Wade Franklin
Shallowater
 
4
Rodney Dunham
Hill Country Show Lambs
Boerne
 
5
Kaleigh Lawson
Wade Franklin
Shallowater
 
6
Ashlee Jones
David Pinkerton
Plainview
 
 
7
Ashlyn Willhite
Jim Miller
Seagraves
 
 
8
Teah Patton
Jim Miller
Seagraves
 
 
9
Reagan Smithwick
Kyle & Julie Smithwick
Miles
 
 
10
Tristan Harbour
Coby Farrow
Midland
 
 

 

 

     
Class 4
1
Carlie Witte
Jim Miller
Seagraves
Champion
 
2
Baylee Lott
Wade Franklin
Shallowater
Reserve Champion
 
3
Sierra Martin
Josh Cody
Bertram
 
4
Cameron Crenwelge
Jimmy Strube
Garden City
 
5
Baylee Lott
Wade Franklin
Shallowater
 
6
Garrett Phillips
Jim Miller
Seagraves
 
7
Reece Dunham
Hill Country Show Lambs
Boerne
 
8
Codi Perkins
Chad Perkins
Zephyr
 
9
Jared Johnson
Chad Harris
Ralls
 
10
Mason Fuch
Jimmy Strube
Garden City
 
     
 
 
2015 RESULTS
PREVIOUS RESULTS