Members
Results
By-Laws
Homepage

Results

San Antonio
Judge - Chad Coburn
Finewools
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1
1
Slone Stultz
Stultz Sheep Company
Menard
2
Blake Warren
Davidson/McPhaul
Big Lake
3
Brantly Hoover
Rainey Club Lambs
Andrews
Class 2
1
Sarita Short
Long Club Lambs
Sterling City
2
Wyatt Sisco
Chandler Club Lambs
Ozona
3
Avery Brooks
Brent Drennan
Mason
Class 3
1
Stran Stultz
Stultz Sheep Company
Menard
Champion/Reserve Grand Champion
2
Reagan Smithwick
Kyle & Julie Smithwick
Miles
Reserve Champion
3
Cade Thomas
Thomas Livestock
San Angelo
Finewool Crosses
Class 1
1
Ella Rea
Strube Livestock
Wall
Champion
3
Dain Copeland
Kyle & Julie Smithwick
Miles
4
Tristan Himes
Horwood Show Lambs
Sterling City
Class 2
1
Caleb Kott
Davidson/McPhaul
Big Lake
2
Brenna Hale
Justin Jonas
Christoval
3
Jerry Bates
Horwood Show Lambs
Sterling City
Class 3
1
Miles Mathis
Justin Jonas
Christoval
2
Maddie Ferress
Strube Livestock
Wall
3
Jeyson Price
Hardrock Club Lambs
Bracketville
Class 4
1
Jake Bagby
Justin Jonas
Christoval
2
Trace Justiss
Long Club Lambs
Sterling City
3
James Cochran
Neff Livestock
San Angelo
Southdowns
Class 1
1
Aspen Eaton
Jennings Show Lambs
Fredonia
2
Cydney Newsom
Flanagan Southdowns
Ballinger
4
Grady Lee
Ashley Club Lambs
Medina
Class 2
1
Clayton Ramsey
Fritz Southdowns
Fredericksburg
Champion
2
Carson Millican
Fritz Southdowns
Fredericksburg
Reserve Champion
3
Gentri Phillips
West Southdowns
Bryan
Class 3
1
Marti Lumpkins
Fritz Southdowns
Fredericksburg
2
Garrett Phillips
Jennings Show Lambs
Fredonia
3
Madilyn Howell
Fritz Southdowns
Fredericksburg
Medium Wool
Class 1
1
McKinley Clem
Rockin' C Farms
Tahoka
Reserve Champion
6
Codi Perkins
Kyle & Julie Smithwick
Miles
7
Sydney Garcia
Spruill Farms
Stephenville
Class 2
1
Kaleigh Lawson
Franklin Show Lambs
Shallowater
7
Emily Brite
Miller Hampshires
Seagraves
9
Braeden Behrens
Sharpton Club Lambs
Bryan
Class 3
5
Dalton York
YM Club Lambs
Bandera
Class 4
5
Rodalyn dunham
Hill Country Show Lambs
Boerne
6
Tara Glasscock
Farrow Hampshires
Midland
7
Ashlyn Wilhite
Meiwes Club Lambs
Earth
Class 5
1
Aspen Martin
Neff Livestock
San Angelo
2
Jaylin Smith
Rockin' C Farms
Tahoka
8
Ashlee Jones
High Lonesome Livestock
Center Point
Class 6
5
Will Anderson
Miller Hampshires
Seagraves
6
Ian Cobb
Savage Club Lambs
Savage
7
Preston Wilhite
Miller Hampshires
Seagraves
Class 7
2
Hudson Franklin
Franklin Show Lambs
Shallowater
3
Rodney Dunham
Hill Country Show Lambs
Boerne
9
Morgan Atkinson
Atkinson Show Lambs
Dickens
Class 8
2
Ryli Ruffin
Morse Club Lambs
Geronimo
3
Carlye Winfrey
Franklin ShowLambs
Shallowater
5
Brigg Hawkins
Hawkins Livestock
Cleburne

 

 


Judge - Kelly Bruns
Finewools Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1
1
Haylee Triplitt
Kyle & Julie Smithwick
Miles
2
Jake Hruska
Davidson/McPhual
Big Lake
3
Gage Peterson
Long Club Lambs
Sterling City
4
Jacob Geistweidt
Hyde Club Lambs
Rocksprings
5
Bryce Hamlin
Long Club Lambs
Sterling City
Class 2
1
Stran Stultz
Stultz Sheep Company
Menard
Champion
2
Brantly Hoover
Horwood Show Lambs
Sterling City
3
Thomas Beard
Hyde Club Lambs
Rocksprings
4
Leyton Skelton
Kyle & Julie Smithwick
Miles
5
Tres Davidson
Long Club Lambs
Sterling City
Class 3
1
Emily Peteres
Pat Jackson
Christoval
Reserve Champion
2
Miles Mathis
Jennings Show Lambs
Fredonia
3
Caleb Kott
Davidson/McPhaul
Big Lake
4
Hannah jones
Kyle & Julie Smithwick
Miles
5
Monaco Schmidt
Jennings Show Lambs
Fredonia
Finewool Crosses
Class 1
1
Codi Perkins
Kyle & Julie Smithwick
Miles
2
Trevor Gibbs
Kyle & Julie Smithwick
Miles
3
Slone Stultz
Stultz Sheep Company
Menard
4
Latham Huckaby
Kyle & Julie Smithwick
Miles
5
Baylan Fisher
Strube Livestock
Wall
Class 2
1
Rusty Fischer
Kyle & Julie Smithwick
Miles
2
Halee Sanderson
Neff Livestock
San Angelo
4
Kelley Ranly
Jacoby Brothers
Melvin
5
Julia Green
Kyle & Julie Smithwick
Miles
6
Channing Zesch
Kyle & Julie Smithwick
Miles
Class 3
1
Cameron Crenwelge
Kyle & Julie Smithwick
Miles
Champion
2
Tate Hughs
Kyle & Julie Smithwick
Miles
Reserve Champion
3
Lyla Hervig
Newsom Livestock
Olton
5
Tristan McCree
Stultz Sheep Company
Menard
6
Dalton York
Kyle & Julie Smithwick
Miles
Southdowns
Class 1
1
Jadan Butler
Fritz Southdowns
Fredericksburg
3
Harlie Millican
Fritz Southdowns
Fredericksburg
4
Gentry Phillips
West Southdowns
Bryan
6
Rodalyn Dunham
Behrens Southdowns
Brady
7
Preston Willhite
Fritz Southdowns
Fredericksburg
Class 2
1
Champ Lee
Fritz Southdowns
Fredericksburg
2
Tristan Harbour
Harbour Livestock
Gatesville
3
Emily Brite
Jennings Show Lambs
Fredonia
4
Preston Crenwelge
Fritz Southdowns
Fredericksburg
5
Trey Harbour
Harbour Livestock
Gatesville
Class 3
1
Reagan Smithwick
Kyle & Julie Smithwick
Miles
Champion
2
Carson Millican
Fritz Southdowns
Fredericksburg
Reserve Champion
3
Graci Phillips
West Southdowns
Bryan
4
Grace Lauderdale
Harbour Livestock
Gatesville
5
Jaxon Zimmerman
Kevin & Susan Fritz
Fredericksburg
Medium Wools
Class 1
4
Faith Lane
Glasscock Club Lambs
Early
9
Landry Barton
Barton Club Lambs
Christoval
Class 2
5
Tara Glasscock
Glasscock Club Lambs
Early
9
Morgan Hollingsworth
Franklin Show Lambs
Shallowater
Class 3
1
Kaleigh Lawson
Franklin Show Lambs
Shallowater
Champion
3
Bailey Owen
Brister Club Lambs
Anson
5
Riley Miller
Brister Club Lambs
Anson
8
Jace Richardson
Sherrill Club Lambs
Levelland
Class 4
1
McKinney Clem
Franklin Show Lambs
Shallowater
6
Aspen Martin
Neff Livestock
San Angelo
7
Garrett Phillips
Miller Hampshires
Seagraves
10
Colby Laduque
Justin Esquell
Robert Lee
Class 5
6
Jordan Schroeder
Lanier Farms
Seminole
8
Brenna Edwards
Neff Club Lambs
San Angelo
Class 6
1
Rachael Bradford
Brister Club Lambs
Anson
3
Bailey Lott
Franklin Show Lambs
Shallowater
6
Reese Dunham
Hill Country Show Lambs
Boerne
7
Bailey Johnson
Rockin' C Farms
New Home
8
Kenzy Hoffmann
Miller Hampshires
Seagraves
Class 7
3
Braelyn Pointer
Savage Club Lambs
Savage
4
Emilee Sanderson
Neff Livestock
San Angelo
5
McKena Long
Lanier Farms
Seminole
7
Carli Gill
Rockin' C Farms
New Home
Class 8
2
Will Peters
Meiwes Club Lambs
Earth
8
Cooper Boatright
Hill Country Show Lambs
Boerne
Class 9
1
Kayla Hintze
Farrow Hampshires
Midland
3
Ace Lane
Neff Livestock
San Angelo
4
Morgan Atkinson
Savage Club Lambs
Savage
6
William Furlow
Oliver Club Lambs
Guthrie
9
Bralean Poiner
Newsom Livestock
Olton
Dorpers
Class 1
1
Joshua Lee
Evans Livestock
Lampasas
Reserve Champion
2
Brylie Roeder
Roeder Ranch
Fredericksburg
3
Tab Cowan
Roeder Ranch
Fredericksburg
Class 2
1
Luke Cowan
Roeder Ranch
Fredericksburg
Champion
2
Raylee Faris
Feed My Sheep Co.
Sonora
3
Dakota Martin
Wildcat Ranch
Sterling City
4
Jessica Spenrath
Roeder Ranch
Fredericksburg

 

 

San Antonio
Judge - Jimmy Davis
Finewools Placing Exhibitor Breeder Additional Placing
 
Class 1 1 Kendall Bannowsky Davidson/McPhaul, Big Lake
2 Shaylee Jameson Hyde Club Lambs, Rocksprings
3 Hagen Braswell Chandler Club Lambs, Ozona
4 Ragan Levien Chandler Club Lambs, Ozona
5 Tatum Christie David Barksdale, Melvin
         
Class 2 1 Kalli Price Horwood Show Lambs, Sterling City Reserve
2 Kaden Hobbs Chandler Club Lambs, Ozona
3 Cole Levien Davidson/McPhaul, Big Lake
4 Reese Richardson Long Club Lambs, Sterling City
5 Caleb Meyer Brent Drennan, Mason
       
Class 3 1 Baylan Fisher Long Club Lambs, Sterling City
2 Nathan Weiblen Troy & Joshua Zinsmeyer, Castroville
3 Claire Bean Chandler Club Lambs, Ozona
4 Barrett Bradshaw Long Club Lambs, Sterling City
5 Cass Benson Stultz Sheep Co. Menard
       
Class 4 1 Kenzy Hoffman Jennings Show Lambs, Fredonia
3 Cooper Leister Smithwick Club Lambs, Miles
4 Colton Little Horwood Show Lambs, Sterling City
5 Emilee Sanderson Horwood Show Lambs, Sterling City
6 Kaleb Friesenhahn Smithwick Club Lambs, Miles
         
Class 5 1 Mason Fuch Strube Livestock, Wall Champion
2 Tres Davidson Chandler Club Lambs, Ozona
3 Carlyle Winfrey Pat Jackson, Christoval
4 Dakota Martin Pat Jackson, Christoval
5 Madison Peterson Long Club Lambs, Sterling City
Finewool Cross Placing Exhibitor Breeder Additional Placing
Class 1 1 Tara Glasscock Smithwick Club Lambs, Miles
2 Tristan Himes Horwood Show Lambs, Sterling City
3 Bryce Hamlin Long Club Lambs, Sterling City
4 Preston Isom Smithwick Club Lambs, Miles
5 Jet Byler Cook Club Lambs, Ballinger
       
Class 2 1 Maddie Ferris Stultz Sheep Co. Menard
2 Brock Boldin Smithwick Club Lambs, Miles
3 Rusty Fischer Smithwick Club Lambs, Miles
4 Briggs Hawkins Newsom Livestock, Olton
5 Ashtyn Cooley Smithwick Club Lambs, Miles
       
Class 3 1 Sloan Stultz Stultz Sheep Co. Menard
2 Codi Perkins Smithwick Club Lambs, Miles
3 Rylie Ruffin Hartmann/Ruffin Club Lambs, Mason
6 Matt Collins Long Club Lambs, Sterling City
7 Stran Schilling Strube Livestock, Wall
       
Class 4 1 Robert Franklin Justin Jonas, Christoval
2 Braden Dunlap Smithwick Club Lambs, Miles
3 Haley Adams Smithwick Club Lambs, Miles
4 Sonny Cowley Hartmann/Ruffin Club Lambs, Mason
5 Ashley Richardson Long Club Lambs, Sterling City
         
Class 5 1 Stran Stultz Stultz Sheep Co. Menard Champion
2 Juliane Green Smithwick Club Lambs, Miles
3 Lucas Bradshaw Long Club Lambs, Sterling City
4 Candace Box Davidson/McPaul, Big Lake
5 Aspen Eaton Neff Livestock, San Angelo
         
Class 6 1 Morgan Hollinsworth Justin Jonas, Christoval Reserve
2 Reagan Smithwick Smithwick Club Lambs, Miles
3 Darren Sultemeier Horwood Show Lambs, Sterling City
4 Tanner Christie Smith Family Show Lambs, Colorado City  
5 Caleb Kott Davidson/McPhaul, Big Lake
       
Class 7 1 Mallory Fuchs Strube Livestock, Wall
2 Riley Pape Stultz Sheep Co. Menard
3 Christiana Hernandez Justin Jonas, Christoval
4 Kannon Danz Three K Club Lambs, Fredericksburg
5 Leyton Skelton Smithwick Club Lambs, Miles
Southdowns Placing Exhibitor Breeder Additional Placing
Class 1 1 Emily Green Smithwick Club Lambs, Miles
2 Megan Burgess Fritz Southdowns, Fredericksburg
3 Emily Gamble Fritz Southdowns, Fredericksburg
4 Paige Williams Fritz Southdowns, Fredericksburg
5 Brylie Roeder Timothy Dartez, Harper
       
Class 2 1 Kendall Bone Cull Pen, College Station
2 Hailey Walker Harbour Livestock, Gatesville
3 Mason Hutto Eaton Club Lambs, Ovalo
4 Kambyle Schilling Flowers Southdowns, Wolfforth
5 Brance Workman Womack Southdowns, San Saba
       
Class 3 2 Carson Millican Fritz Southdowns, Fredericksburg
4 Caleb Cowen West Southdowns, Bryan
6 Courtlyn Ranly West Southdowns, Bryan
       
Class 4 1 Trey Harbour Harbour Livestock, Gatesville
2 Hudson Lee Smithwick Club Lambs, Miles
3 Alexis Coe Fritz Southdowns, Fredericksburg
4 Kimbrea Broyles Jennings Show Lambs, Fredonia
         
Class 5 1 Tristan Harbour Harbour Livestock, Gatesville Champion
2 Kaitlin Chabot Cantrell Club Lambs, Chico
3 Clayton Ramsey Fritz Southdowns, Fredericksburg
4 Avery Brooks Jennings Show Lambs, Fredonia
5 Caitlin Williams Jennings Show Lambs, Fredonia
       
Class 6 2 Halee Sanderson Jennings Show Lambs, Fredonia
3 Grady Lee Smithwick Club Lambs, Miles
4 Ramzey Zimmerman Fritz Southdowns, Fredericksburg
Mediumwools Placing Exhibitor Breeder Additional Placing
Class 1 1 McKinley Clem Franklin Show Lambs, Shallowater
2 Pasch Gibbs Franklin Show Lambs, Shallowater
3 Tanner Owen Miller Hampshires, Seagraves
6 Racee Rogers Savage Club Lambs, Ralls
8 Charles Blank Hill Country Show Lambs, Boerne
       
Class 2 5 Hannah McCulloch Oliver Club Lambs, Guthrie 
6 Neil Loth Dan Vestal, Fredericksburg
       
Class 3 1 Kyndall Gonzales Hill Country Show Lambs, Boerne
2 Codi Harder Hill Country Show Lambs, Boerne
3 Dalton Savanich Franklin Show Lambs, Shallowater
       
Class 4 3 Hadley Chote Miler Hampshires, Seagraves
4 Lindsey Trent Herod Club Lambs, Gustine
5 Kaleigh Lawson Franklin Show Lambs, Shallowater
       
Class 5 2 Cydney Newsom Franklin Show Lambs, Shallowater
4 Brantley Hoover Farrow Hamphsires, Midland
5 Brian Wolf Savage Club Lambs, Ralls
8 Emily Peters Meiwes Club Lambs, Earth
       
Class 6 2 Jake Bagby Spruill Farms, Stephenville
3 Shelby Currie Morse Club Lambs, Geronimo
5 Kelly Ranly Lanier Farms, Seminole
6 Faith Lane Glasscock Club Lambs, Early
9 Kaylee Eaton Brister Club Lambs, Anson
       
Class 7 4 Gracie Hefner Lanier Farms, Seminole
5 Heith Lewis Savage Club Lambs, Ralls
7 Tatum Newton Spruill Farms, Stephenville
9 Kolton Wink Double W Club Lambs, Early
       
Class 8 5 Avery Fox Smith Show Stock, Dumas
       
Class 9 6 Summer Conway Boles Family Show Lambs, Breckenridge
8 Jace Wilkey Barton Club Lambs, Christoval
       
Class 10 1 Tyler Robertson Neff Livestock, San Angelo
3 Colton Curry Colby Farrow, Midland
4 Kendall Manning Spruill Farms, Stephenville
5 Tucker Huff Morse Club Lambs, Geronimo
8 Celee Smith Weid & Follis, New Home
 
Class 11 2 Ashlyn Timans Sherrill Club Lambs, Levelland
6 Kassidy Heggy Rockin C Farms, Tahoka
 
Class 12 6 Masyn Lott Franklin Show Lambs, Shallowater
8 Bailey Delinger Jimmy Strube, Garden City
 
Class 13 5 Delaney McLeen Brister Club Lambs, Anson
8 Riley Miller Jimmy Strube, Garden City
9 Logan Jackson Lanier Farms, Seminole
 
Class 14 4 Cameron Chesser Cen Tex Club Lambs, Zephyr
8 Jason Price Miller Hampshires, Seagraves
 
Class 15 1 Brogan Johnson Rockin C Farms, Tahoka
3 McKenna Mathis Hill Top Acres, Gainesville
4 Emily Brite Miller Hampshires, Seagraves
5 Joshua Cronin Cronin Livestock, Shepard
6 Sarah Spradlin Miller Hampshires, Seagraves

 

 


January 30-31, 2016
Judge - Kyle Smith
Finewools
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Leyton Skelton Curt & Michelle Skelton Ballinger
2 Tristan Templeton David Barksdale Club Lambs Melvin
3 Aspen Eaton Hyde Club Lambs Rocksprings
Class 2 1 Stran Stultz Stultz Sheep Company Menard
2 Kirsten Allen Stultz Sheep Company Menard
3 Peyton Crenwelge Long Club Lambs Sterling City
Class 3 1 Mason Fuchs Strube Livestock Wall Champion
2 Delaney McLean Smithwick Club Lambs Miles Reserve Champion
3 Tres Davidson Fred Chandler Ozona
Finewool Cross
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Cameron Crenwelge Smithwich Club Lambs Miles
2 Aspen Eaton Long Club Lambs Sterling City
3 Cydney Newsom Hyde Club Lambs Rocksprings
Class 2 1 Rheanna Kleman Justin & Bridgette Jonas Christoval
2 Stran Stultz Strube Livestock Wall
3 Clayton Eckhardt Strube Livestock Wall
Class 3 1 Cameron Crenwelge Long Club Lambs Sterling City Champion
2 Stran Stultz Renfroe Club Lambs Ozona Reserve Champion
3 Aspen Eaton Smithwick Club Lambs Miles
Southdown
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg
2 Trey Harbour Harbour Livestock Gatesville
4 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 2 1 Cameron Crenwelge Jennings Show Lambs Fredonia Reserve Champion
2 Tristan Harbour Harbour Livestock Gatesville
3 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 3 2 Carson Millican Fritz Southdowns Fredeicksburg
3 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredeicksburg
Medium Wool
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 3 Clayton Ramsey Ramsey Sheep Company Navasota
Class 2 1 Cameron Crenwelge Crenwelge & Goldman Club Lambs Comfort
2 Kara Harris 5 P Club Lambs Plainview
4 Emily Brite Miller Hampshires Seagraves
Class 3 1 Reagan Hamlin Valentine Club Lambs Fluvanna
2 Rodney Dunham Hill Country Show Lambs Boerne
5 Shelby Currie Morse Club Lambs Geronimo
Class 4 3 Reece Dunham Hill Country Show Lambs Boerne
6 Peyton Crenwelge Crenwelge & Goldman Club Lambs Comfort
8 DeLaney McLean Brister Club Lambs Anson
Class 5 3 DeLaney McLean Brister Club Lambs Anson
7 Baylee Lott Franklin Show Lambs Shallowater
8 Cade Boettcher 5 P Club Lambs Plainview
Class 6 3 Carlye Winfrey Franklin Show Lambs Shallowater
5 Jared Brogan Rockin' C Farms Tahoka
7 DeLaney McLean Brister Club Lambs Anson
Dorpers
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 2 Hailey Riley Blue Mountain Dorpers Junction
4 Jerry Bates Feed My Sheep Ranch Company Sonora
5 Riggin Wright Wild Cat White Dorpers Sterling City
Class 2 2 Hailey Riley Evans Livestock Lampasas
8 Kasen Conring Gerald & Kay McKee Richland Springs
Class 3 1 Aspen Martin Wildcat Ranch White Dorpers Sterling City Reserve Champion
3 Kendall Bone Brad Roeder Fredericksburg
4 Brantly Hoover Brad Roeder Fredericksburg
 
2015 RESULTS
PREVIOUS RESULTS